Gyorsmenü

HD

Industries, Land use, Labor

Településfejlesztési lehetőségek vizsgálata Egerszalók példáján keresztül

Kétségtelen, hogy napjaink egyik legmeghatározóbb és egyben legizgalmasabb térgazdasági kérdése, hogy milyen lehetőségei vannak a különböző települések és térségek komplex fejlesztésének.

Link between cultural dimensions and leadership styles of organizational managers in Turkey context of Hofstede and Globe Studies

This research aimed to provide a better comprehension of link between cultural dimensions and leadership styles of managers in Turkey based on previous studies in the literature which draws on both international and Turkish research. We have done this by clarifying concept of cross-cultural leadership, cross-cultural studies related to cultural dimensions, cultural dimensions of Turkey and leadership styles of Turkish managers. Organizational leadership is affected by many factors such as cultural dimensions.

Az álláskeresők körében végzett felnőttképzés munkaerőpiaci hatásai Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye az egyik legrosszabb gazdasági mutatókkal rendelkező megyéje hazánknak. A magas munkanélküliség ráta és az alacsony foglalkoztatási ráta a Magyar Kormányt az álláskeresők átképzésére késztette. A szekunder adatbázisokra alapozott elemzésem során megvizsgáltam, hogy a képzési programokban való részvételt és azok munkaerőpiaci hatását milyen területi egyenlőtlenségek jellemzik. A képzésbe bevont álláskeresők elhelyezkedésének aránya az elsődleges munkaerőpiacon a közfoglalkoztatás megjelenésével csökkenni kezdett.

A Gödöllői járás népességdinamikájának elemzése 2005-2020 között

A földrajzi tér minden egyes pontja vagy téregysége különböző, egyedi tulajdonságokkal és adottságokkal rendelkezik. A napjainkban is fennálló területi különbségek viszonyrendszeréből kiindulva a népességdinamikai vizsgálatot hosszú idősoros elemzésekkel hajtottuk végre, a 2005-től 2020-ig terjedő intervallumban a Gödöllői járás 15 településére vetítve.

Az egyetem szerepe az élelmiszergazdasági vállalkozások innovációs folyamataiban

Az innováció mára a vállalkozások piacon maradásának feltételévé vált. Még inkább elmondható ez a mezőgazdaságban és élelmiszeriparban, azaz az élelmiszergazdaságban működő szervezetek esetében. Az újabbnál újabb technológia innovációk - mint a precíziós gazdálkodás, robotizáció stb. - széles eszköztárral szolgálnak napjainkban a vállalkozások számára a fejlesztéshez, fejlődéshez.

Csomagolásmentesség megítélése a mindennapokban

Az utóbbi években egyre jobban elterjedt a fenntarthatóság, a fenntarthatóságra való nevelés. Ezek kapcsán sajnálatos módon a világ számos kihívással néz szembe. Ide tartozik a nem fenntartható fogyasztás és termelés, az éghajlatváltozás és a Föld folyamatosan növekvő szennyezése.

Lessons learnt from past economic growth patterns and regional disparities in Central and Eastern European countries

The Central and Eastern European (CEE) countries have undergone exceptional economic boom over the past two decades maintaining sustainable growth. The economic environment determines that in these countries GDP grew more rapidly compared to the core EU states implementing their continuous convergence, although some cyclical slowdown will be observed.

Literature review: Sustainable leadership

Employees, leaders, and organizations continue to struggle to comprehend the concept of sustainable leadership. It is a problem for today's organizations to identify this concept itself. Sustainable leadership refers to a new and enlarged concept of leadership that is based on sustainability principles, sustainable leadership practices, and building an inclusive, cooperative, and responsive leadership approach.

Jövedelemegyenlőtlenségi folyamatok a hazai települési térben a 2008-as gazdasági válságot követően

A tanulmány a 2008-2009-ben kiinduló gazdasági válságot követő, a fellendülést érintő időszakot érintő települési szintű jövedelemegyenlőtlenségi folyamatainak ismertetését célozza meg Magyarországon. Az elemzés kiemelt figyelmet szán a területi heterogenitásnak, amelyet a hazai területfejlesztésben használatos fejlesztési kategóriák (klubok) mentén értelmezi a szerző, és feltételezi ezen klubok jövedelemegyenlőtlenségi folyamatainak szignifikáns differenciáltságát.

Generációs különbségek és motiváció az élelmiszeriparban

A változó gazdasági és környezeti tényezők közepette a vállalatok egyik meghatározó problémája továbbra is a munkaerő fluktuációja. A vezetők a pandémiás időszak egyik nem várt hatásaként szembesültek azzal a ténnyel, hogy a munkavállalók reakciói megváltoztak, gyakrabban és gyorsabban váltanak munkahelyet.  Tanulmányunkban a generációk közötti motivációs különbségeket elemeztük. A szakirodalmi előzmények bizonyítják, hogy a generációk értékrendjében jelentős különbségek alakultak ki, amelyeket az ösztönzés és motiválás során prioritásként kell kezelni.

Oldalak